Ελληνικά

Δηλώσεις συμμετοχής για παρακολούθηση μαθημάτων στο Πανεπιστημιο του Giessen.

July 25

Δηλώσεις συμμετοχής για παρακολούθηση μαθημάτων στο Πανεπιστημιο του Giessen.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

DAAD Project "The Mediterranean Hot-Spot: Challenges and Responses in a Changing Environment"

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το block course "Climate modelling: from code to simulation" το οποίο θα λάβει χώρα στο πανεπιστήμιο του Gießen, από 19-23 Νοεμβρίου 2018.

Υπόψιν ο μέγιστος αριθμός συμμετοχής φοιτητών (συμπεριλαμβανομένων και των γερμανών φοιτητών) είναι δεκαπέντε (15), επομένως λόγω του περιορισμένου αριθμού συμμετεχόντων, θα τηρηθεί σειρά προτεραιτότητας εκδήλωσης ενδιαφέροντος. Το μάθημα απευθύνεται σε όλες τις βαθμίδες φοιτητών (προπτυχιακοί, μεταπτυχιακοί, διδακτορικοί). Η γλώσσα του σεμιναρίου είναι η αγγλική. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το συννημένο αρχειο.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές μπορούν να έρθουν σε επαφή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με τους συντονιστές Στέλλα Δάφκα (Styliani.Dafka@geogr.uni-giessen.de) και Μαρία Καρυπίδου (karypidou@geo.auth.gr) για εκδήλωση ενδιαφέροντος αλλά και για περισσότερες πληροφορίες.

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα και τις εργασίες του θα βρείτε στην ιστοσελίδα του προγράμματος και στο συνημμενο:

Επισυναπτόμενο αρχείο